• UV Absorber BP-6

  УВ апсорбер БП-6

  Хемиско име: 2,2′-дихидрокси-4,4′-диметоксибензофенон CAS NO.131-54-4 Молекуларна формула : C15H14O5 молекуларна тежина : 274 Спецификација arance Изглед: светло жолт прашок Содржина%: ≥98,00 Точка на топење DC: 135,0 Содржина на испарливи%: ≤0,5 Преносливост на светлина: 450nm ≥90% 500nm ≥95% Примена : BP-6 може да се користи во разни фабрички пластики, облоги, мастила што можат да се излечат од УВ, бои, производи за перење и текстил, што значително го подобрува вискозноста на акрилни колоиди и стабилноста на ...
 • UV Absorber UV-2

  УВ апсорбер УВ-2

  Хемиско име: етил 4 - (((етилфениламино) метилен) -амино) бенз CAS NO.:65816-20-8 Молекуларна формула : C18H20N2O2 Молекуларна тежина : 296,36 Спецификација: Изглед: светло жолт до скоро бел прав Густина: 1,04 g / cm3 Точка на топење: 62-65 ° C Точка на вриење: 429,5 ° C на 760 mmHg Точка на палење: 213,6 ° C Притисок на пареа: 1,39E-07mmHg на 25 ° C Примена: Широко користен во PU, PP, ABS, PE, полиетилен со висока густина , пакет од полиетилен со мала густина и складирање: 1.25 кг картонски тапан 2. Складиран во запечатен, ...
 • UV Absorber UV-3039

  УВ апсорбер УВ-3039

  Хемиско име: Октокрилен CAS БР: 6197-30-4 Молекуларна формула : C24H27NO2 Молекуларна тежина 361,48 : Спецификација: Изглед: про :ирна жолта маѓепсана течност Анализа: 95,0 ~ 105,0% Индивидуална нечистотија: ≤0,5% Вкупна нечистотија: 2,0% Идентификација: ≤3,0% Индекс на рефракција N204): 1,561-1,571 Специфична тежина (D204): 1,045 -1,055 Киселост (0,1mol / L NaOH): ≤ 0,18 ml / mg Остаток на растворувачи (етилхексанол): ≤ 500ppm Пакување и складирање: 1,25kg пластичен тапан 、 200kg челик -пластично буре или контејнер 1000L IBC 2.Пр ...
 • Nucleating Agent NA21 TDS

  Нуклеирачки агенс NA21 TDS

  Карактеристично: Високо ефикасно средство за јадрење за полиолефин, способно да ја подигне температурата на кристализација на матричната смола, температурата на изобличување на топлината, јачината на рензијата, јачината на површината, јачината на ударот на модулот на свиткување, и покрај тоа, може значително да ја подобри транспарентноста на матричната смола Индекс на изведба и квалитет: Изглед Бела моќност Точка на топење (o C) 10210 Qranularity (μm) ≤3 Испарливо (105 o C-110 o C, 2h) <2% Препорачана содржина: Полиолефинска гранулација г ...
 • Nucleating Agent NA3940

  Нуклеирачки агенс NA3940

  Име 1,3 :: 2,4-Бис-О- (4-метилбензилидин) -D-сорбитол Синоними : 1,3: 2,4-Бис-О- (4-метилбензилидин) сорбитол; 1,3: 2,4-Бис-О- (р-метилбензилидин) -D-сорбитол; 1,3: 2,4-Ди (4-метилбензилидин) -D-сорбитол; 1,3: 2,4-ди (р-метилбензилидин) сорбитол; Ди-р-метилбензилидеенесорбитол; Гел сите MD; Гел сите MD-CM 30G; Гел сите MD-LM 30; Гел сите MDR; MD Geniset; Irgaclear ДМ; Irgaclear DM-LO; Милад 3940; NA 98; NC 6; NC 6 (агенс за нуклеација); Молекуларна формула ТМ 3: Молекуларна тежина C22H26O6: 386,44 регистратор на CAS ...
 • Nucleating Agent NA3988 TDS

  Нуклеирачки агенс NA3988 TDS

  Име: 1,3: 2,4-Бис (3,4-диметилобензилидино) сорбитол Синоними: Милад 3988; Милад 3988I; Милад 8C41-10; Нуклеирачко средство 3988 Молекуларна формула: C24H30O6 CAS NO: 135861-56-2 Молекуларна тежина: 414,49 Индекс на изведба и квалитет: Предмети Изведба и индекси Изглед Бел невкусен прашок Губење на сушење , ≤% 0,5 Точка на топење , ℃ 255 ~ 265 Грануларност (глава) 25325 Апликации: Нуклеирачки транспарентен агенс DB-3M ја промовира смолата да се кристализира со обезбедување ...
 • 2-Carboxyethyl(phenyl)phosphinicacid

  2-карбоксиетил (фенил) фосфиникацид

  Идентификација на производот name Име на производот: Кратенка на 2-карбоксиетил (фенил) фосфиникацид, 3- (хидроксифенилфосфинил) -пропаноична киселина Кратенка: CEPPA, 3-ХЕЦ CAS БР. вода, гликол и други растворувачи, слаба адсорпција на вода во нормална температура, стабилна во собна температура. Индекс на квалитет : Изглед бел прав или кристал Чистота (HPLC) .099,0% P ≥14,0 ± 0,5% Киселина вредност: 522 ± 4mgKOH / g Fe .00 0,005% хлорид: ≤0,01% М ...
 • DOPO TDS

  ДОПО ТДС

  Идентификација на производот Име на производот: 9,10-дихидро-9-окса-10-фосфафантарен-10-оксид Кратенка: DOPO CAS NO.35948-25-5 Молекуларна тежина: 216,16 Молекуларна формула: C12H9O2P Сопственост: Пропорција: 1,402 (30 ℃) ) Точка на топење: 116 ℃ -120 point Точка на вриење: 200 ℃ (1mmHg) Технички индекс : Изглед бел прашок или бела снегулка Анализа (HPLC) .099,0% P .014,0% Cl pp50ppm Fe ≤20 ppm Примена: не-халоген реактивен пламен ретарданти за епоксидни смоли, кои можат да се користат во PCB и полупроводници ...
 • DOPO-HQ TDS

  ДОПО-HQ ТДС

  Идентификација на производот Име на производот: 6- (2,5-дихидроксифенил) -6H-дибенз [c, e] [1,2] оксафосфорин-6-оксид CAS БР.: 99208-50-1 Молекуларна тежина: 324,28 Молекуларна формула: C18H13O4P Сопственост: Пропорција: 1,38-1,4 (25 point) Точка на топење: 245 ~ 253 ℃ Технички индекс : Изглед Анализа на бел прашок (HPLC) ≥99,1% P ≥ 9,5% Cl Fe50ppm Fe pp20 ppm Примена: Plamtar-DOPO-HQ е нов фосфат без халоген, пламен, заостанувач, за висококвалитетна епоксидна смола како што е PCB, за замена на TBBA, или лепило за се ...
 • DOPO-ITA(DOPO-DDP) TDS

  ДОПО-ИТА (ДОПО-ДДП) ТДС

  Идентификација на производот Име на производот: [(6-Оксидо-6H-дибенз [c, e] [1,2] оксафосфорин-6-ил) метил] бутанедиоева киселина CAS БР.: 63562-33-4 Молекуларна формула: C17H15O6P Сопственост: Топење точка: 188 ~ 194 ℃ Растворливост (g / 100 g растворувач), @ 20 20: Вода: нерастворлив, етанол: растворлив, THF: растворлив, изопропанол: растворлив, DMF: растворлив, ацетон: растворлив, метанол: растворлив, MEK: растворлив Технички индекс arance Изглед: Анализа на бел прашок (HPLC) ≥99,0% P ≥8,92% Cl ≤50ppm Fe ≤20 ppm Апликација: DDP е нов вид на ...
 • UV absorber

  УВ апсорбер

  УВ апсорберот е еден вид стабилизатор на светлина, кој може да го апсорбира ултравиолетовиот дел од сончевата светлина и флуоресцентниот извор на светлина без да се менува самиот.

 • Flame retardant

  Задржувач на пламен

  Материјалот што го задржува пламенот е еден вид заштитен материјал, кој може да спречи согорување и не се гори лесно. Ограничувачот на пламен е обложен на површина од разни материјали, како што е заштитен allид, може да осигури дека нема да гори кога ќе се запали и нема да го влоши и прошири опсегот на горење ширум светот започна да се фокусира на истражување, развој и примена на еколошки ...
123456 Следно> >> Страница 1/9