УВ апсорбер

Краток опис:


Детали за производот

Ознаки на производи

УВ апсорберот може да ги апсорбира ултравиолетовите зраци, да ја заштити облогата од обезбојување, пожолтување, снегулки итн.

Листа на производи:

Име на производ CAS БР. Апликација
БП-3 (УВ-9) 131-57-7 Пластика, облога
BP-12 (UV-531) 1842-05-6 Полиолефин, полиестер, PVC, PS, PU, ​​смола, облога
БП-4 (УВ-284) 4065-45-6 Литонска облога/Пакување
БП-9 76656-36-5 Бои на база на вода
УВ234 70821-86-7 Филм, лист, влакна, облога
УВ326 3896-11-5 PO, PVC, ABS, PU, ​​PA, слој
UV328 25973-55-1 Облога, филм, полиолефин, PVC, PU
УВ1130 104810-48-2, 104810-47-1, 25322-68-3 Автомобилски премази, индустриски премази. 
UV384:2 127519-17-9 Автомобилски премази, Индустриски премази
УВ-928 73936-91-1 Високотемпературно стврднување во прав, премази со песочни намотки, автомобилски премази.
UV571 125304-04-3/23328-53-2/104487-30-1  PUR, облога, пена, PVC, PVB, EVA, PE, PA
UV3035 5232-99-5 UV3035 е многу ефикасен во заштитата на пластиката и облогите од штетното ултравиолетово зрачење кое се наоѓа во сончевата светлина
УВ-1 57834-33-0 Микроклеточна пена, интегрална пена за кожа, традиционална цврста пена, полуцврста, мека пена, облога за ткаенина, некои лепила, заптивки и еластомери
УВ-5151   Индустриски и декоративни системи за обложување со растворувач и вода
УВ-5060   Автомобилски премази

 

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја