Антиоксиданс HP136

Краток опис:


Детали за производот

Ознаки на производи

Хемиско име:5,7-Ди-терц-бутил-3-(3,4-диметилфенил)-3H-бензофуран-2-он
CAS БР.:164391-52-0
Молекуларна формула:C24H30O2
Молекуларна тежина:164391-52-0

Спецификација

Изглед: бел прашок или грануларен
Анализа: 98% мин
Точка на топење: 130℃-135℃
Пропустливост на светлина 425 nm ≥97%
500nm ≥98%

Апликација

Антиоксиданс HP136 има посебен ефект за истиснување на полипропилен на висока температура во опрема за истиснување.Може ефикасно да го спречи пожолтувањето и да го заштити материјалот со заробување на јаглеродниот и алкилниот радикал кои лесно се формираат во хипоксична состојба
Делува како подобар синергист со фенолен антиоксиданс AO1010 и фосфитен естер антиоксиданс AO168

Пакет и складирање

Спакуван е во сложени кеси три во едно со мрежа од 25 кг


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја