Оптичко осветлување DB-H

Краток опис:

Вид на производ : Мешавина супстанција Технички индекс : Изглед : Килибарна про transparentирна течност PH Вредност : 8,0 ~ 11,0 Вискозитет : mp50mpas јонски карактер : анјон Изведба и карактеристики : 1. Погодно за апликација ...


Детали за производот

Ознаки на производот

Вид на производ : Мешавина

Технички индекс
Изглед : Килибарна про transparentирна течност
PH вредност : 8,0 ~ 11,0
Вискозитет : mp50mpas
Јонски карактер : анјон

Перформанси и карактеристики
1. Удобен при примена, погоден за континуирано додавање
2. Добри перформанси на флуоресцентно белење во пулпа 、 за време на димензионирање и обложување на површината.

Методи на апликација:
Оптички осветлувач DB-H е широко користен во бои на вода, премази, мастила и сл., И ја подобрува белината и осветленоста.
Дозирање: 0,01% - 0,5%

Пакување и складирање
1. Пакување со 50 кг 、 230 кг или 1000 кг буриња IBC, или специјални пакувања според клиентите,
2. Се чува на ладно и проветрено место


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја