Оптички осветлувач ОБ

Краток опис:

Хемиско име 2.5-бис (5-тербутил-2-бензоксазолил) тиофен Молекуларна формула C26H26SO2N2 молекуларна тежина 430.575 CAS број 7128-64 -5 Спецификација Изглед: Светло зелен прав Анализа: 99.0% ...


Детали за производот

Ознаки на производот

Хемиско име 2.5-бис (5-тербутил-2-бензоксазолил) тиофен

Молекуларна формула C26H26SO2N2
Молекуларна тежина 430,575
Број на CAS 7128-64 -5

Изглед на спецификација:
Светло зелена пудра
Анализа: 99,0% мин
Точка на топење: 196 -203 ° C
Содржина на испарливи материи 0,5% макс
Содржина на пепел: максимум 0,2%

Апликации
Се користи во термопластична пластика. ПВЦ, PE, PP, PS, ABS, SAN, SB, CA, PA, PMMA, акрилна смола., Боја од полиестерски влакна, обложување на осветлување на мастилото за печатење. .

Употреба: (Со процент на тежина на пластична суровина)
Белење на ПВЦ: 0,01 ~ 0,05%
ПВЦ: За подобрување на осветленоста: 0.0001 0.001%
ПС: 0.0001 0.001%
ABS: 0,01 ~ 0,05%
Полиолефинска безбојна матрица: 0,0005 0,001%
Бела матрица: 0,005 ~ 0,05%

Пакување и складирање
1,25 кг / тапан
2. Се чува на ладно и проветрено место.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја