Antioksidues

Përshkrim i shkurtër:

Procesi i oksidimit të polimerit është një reaksion zinxhir i tipit radikal. Antioksidantët plastikë janë disa substanca, të cilat mund të kapin radikale aktive dhe të gjenerojnë radikale joaktive, ose të zbërthejnë polimerin h ...


Detaje të Produktit

Etiketat e produkteve

Procesi i oksidimit të polimerit është një reaksion zinxhir i tipit radikal. Antioksidantët plastikë janë disa substanca, të cilat mund të kapin radikalët aktivë dhe të gjenerojnë radikale joaktive, ose të zbërthejnë hidroperoksidet polimer të prodhuara në procesin e oksidimit, për të përfunduar reaksionin zinxhir dhe për të vonuar procesin e oksidimit të polimereve. Kështu që polimeri mund të përpunohet pa probleme dhe jeta e shërbimit të zgjasë.

Lista e produkteve

Emri i produktit JO CAS. Aplikacion
Antioksidant 168 31570-04-4 ABS, najloni, PE, poliester, PP, PU
Antioksidant 626 26741-53-7 PE-film, shirit ose film PP, shirit ose PET, PBT, PC dhe PVC
Antioksidant 1010 6683-19-8 ABS, PE, PP, PVC, Elastomer, Poliester
Antioksidant 1035 41484-35-9 ABS, PE, PP, PUR, PVA, Elastomer, LXPE
Antioksidant 1076 2080-79-3 PP, PE, ABS, PU, ​​PS, Elastomer
Antioksidant 1098 23128-74-7 Elastomer, PA, UP
Antioksidant 1135 125643-61-0 Shkumat pllakë fleksibël PV
Antioksidant 1330 1709-70-2 PVC, poliuretane, elastomere, ngjitëse
Antioksidant 1520 110553-27-0 BR, NBR, SBR, SBS
Antioksidant 300 1843-03-4 Rrëshirë PP, PE, PVC, PA, ABS dhe PS.
Antioksidant 3114 27676-62-6 Elastomer, poliestër, PA, PE, PP, UP
Antioksidant MD1024 32687-78-8 Elastomer, Najlon, PE, PP
Antioksidant 5057 68411-46-1 Shkumë poliuretani, elastomere dhe ngjitës
Antioksidant 1726 110675-26-8 Ngjitës të nxehtë të shkrirjes SBS, SIS
Antioksidant 565 991-84-4 BR, IR, SBR, NBR, SIS
Antioksidant 245 36443-68-2 Hips, ABS, MBS, POM, PA
Antioksidant HP136 164391-52-0 PP, PE, PC
Antioksidant DSTDP 693-36-7 ABS, PA, PP, PE, PET
Antioksidant DLTDP 123-28-4 ABS, PA, PP, poliester, PE
Antioksidant 1425 65140-91-2 Poliolefina dhe kopolimeri i saj
Antioksidant 697 70331-94-1 PE, PP, PS, poliester, EPDM, EVA dhe ABS
Antioksidant 264 (BHT) 128-37-0 PVC, PE, gome
Përzierjet B215, B220, B225, B900

  • E mëparshme:
  • Tjetra:

  • Shkruajeni mesazhin tuaj këtu dhe na e dërgoni